radzilow.pl X

Grafik odbioru odpadów segregowanych

Grafik odbioru odpadów niesegregowanych

 

Wycieczka do parku linowego w Fastach

23 sierpnia 2016 grupa dzieci z Radziłowa, Słucza i Klimaszewnicy uczestniczyła w wycieczce zorganizowanej przez Bibliotekę Samorządową w Radziłowie, a sponsorowaną przez Urząd Gminy Radziłów do parku linowego w Fastach. Dzieci skorzystały  z wielu atrakcji oferowanych przez park, m.in. dmuchanej zjeżdżalni, szach i warcab, karuzeli oraz trampoliny. Największym powodzeniem cieszyły się trasy parku linowego, czyli różnego rodzaju przeszkody i skomplikowane przejścia zainstalowane pomiędzy drewnianymi palami. Większość uczestników wycieczki zdecydowała się przejść trasę o podstawowym poziomie trudności, ale byli i tacy, którzy chcąc poczuć się wolno jak ptaki próbowali swoich sił na drugim i trzecim poziomie trudności. Po wyczerpujących przeżyciach każdy mógł posilić się kiełbaską upieczoną na ognisku. Zwieńczeniem bardzo udanego dnia w parku linowym był przystanek w Mońkach, gdzie wszyscy zjedli ulubione lody z zielonej budki.

Czytaj więcej

UWAGA!!!

Biblioteka Samorządowa w Radziłowie informuje, że WYCIECZKA DO PARKU LINOWEGO ZOSTAŁA PRZEŁOŻONA NA 23 SIERPNIA NA GODZ. 9:00.

Kolejna wycieczka do Kramarzewa

20 sierpnia 2016r. grupa dzieci z Biblioteki Samorządowej w Radziłowie uczestniczyła w wycieczce rowerowej do Kramarzewa. Tam, na boisku został rozegrany mecz piłki nożnej oraz wszyscy chętnie zagrali w dwa ognie. Opiekunowie wycieczki bardzo chętnie uczestniczyli w rywalizacji zespołowej i wszyscy świetnie się bawili. Po pełnych emocji wyczynach sportowych wszystkim bardzo smakowały kiełbaski upieczone na ognisku przygotowanym pod czujnym okiem druhów Emilii Skarzyńskiej i Grzegorza Zambrowskiego. Serdecznie dziękujemy strażakom, którzy byli opiekunami wycieczki. To była naprawdę udana wycieczka.

Czytaj więcej

Czwartkowe "Czytanie pod chmurką"

W czwartek 28 lipca grupa dzieci z Biblioteki Samorządowej w Radziłowie uczestniczyła w kolejnym, wakacyjnym "Czytaniu pod chmurką", zorganizowanym przez bibliotekę w parku przy Urzędzie Gminy. Tym razem dzieci wysłuchały wiersza "Lokomotywa" Juliana Tuwima, a następnie w dwóch grupach rywalizowały ze sobą, rozwiązując zadania dotyczące treści wiersza. Pogoda dopisała, zabawa była przednia, a na zakończenie każdy otrzymał słodki upominek.

Czytaj więcej

Tradycyjnie - wakacyjna wycieczka na basen

27 lipca 2016r. grupa dzieci z Biblioteki Samorządowej w Radziłowie uczestniczyła w wycieczce na basen do Łomży. Przez ponad dwie godziny pod czujnym okiem ratowników dzieci korzystały z wielu atrakcji oferowanych przez Pływalnię Miejską nr 2 w Łomży: małego i dużego basenu, fontanny, sztucznej rzeki, jacuzzi, zjeżdżalni i wszelkich dostępnych pomocy służących do nauki pływania. Po wspaniałej, ale wyczerpującej zabawie w wodzie każdy posilił się wybranym przez siebie zestawem w Pizzerii Diavolo. Dobre humory dopisywały uczestnikom przez cały czas. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że była to naprawdę udana wycieczka.

Czytaj więcej

VI edycja Gminnego Festiwalu Piosenki Wakacyjnej

24 lipca 2016 podczas Festynu w Radziłowie odbyła się VI edycja Gminnego Festiwalu Piosenki Wakacyjnej. Wzięło w niej udział 14 uczestników, którzy zaprezentowali swoje ulubione wakacyjne przeboje. Poza konkursem na specjalne zaproszenie biblioteki wystąpiły gościnnie Natalia Rogowska i Gosia Mocarska. Swoim śpiewem umiliły czas publiczności w trakcie zarówno trwania konkursu jak też podczas obrad jury. Jak co roku i tym razem publiczność miała szansę wybrać swojego ulubieńca. Po zakończeniu obrad jury i policzeniu wszystkich głosów publiczności okazało się, że I miejsce zajęła Kornelia Sadowska z piosenką Sarsy pt. "Indiana", II miejsce przypadło Kasi Pruszyńskiej za piosenkę "Dziewczyna z granatem", trzecie miejsce zaś należało do Kuby Karbowiaka za piosenkę zespołu After Party pt. "Wakacyjna Love". Poza trzema przyznanymi miejscami wśród uczestników rozdano również wyróżnienia dla: Emilii Grabowskiej, Gabrysi Walewskiej, Zuzi Mordasiewicz i Marysi Środy. Według publiczności najlepsza była Blanka Sopyła. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia. Gratulujemy wszystkim odwagi i życzymy powodzenia w następniej edycjii już za rok

Czytaj więcej

Czwartkowe "Czytanie pod chmurką"

21 lipca 2016 grupa dzieci z Biblioteki Samorządowej w Radziłowie uczestniczyła w czwartkowym "Czytaniu pod chmurką" zorganizowanym przez bibliotekę, które odbyło się w parku w Radziłowie. Dzisiejszą bohaterką była "Pchła Szachrajka" Jana Brzechwy. Po wysłuchaniu jej przygód uczestnicy spotkania spędzili miło czas grając w kalambury.

Czytaj więcej

Bezpieczne wakacje

12 lipca 2016r w Centrum Kultury w Radziłowie odbyło się spotkanie zorganizowane przez Bibliotekę Samorządową w Radziłowie dotyczące bezpiecznego zachowania w czasie wakacji. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Grajewie, Państwowej Inspekcji Pracy, KRUS-u oraz Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie. Podczas spotkania dzieci uczestniczyły w zabawach edukacyjnych oraz nauczyły się udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Serdecznie dziękujemy zaproszonym gościom za mile i pożytecznie spędzony czas.

Czytaj więcej

Warsztaty z Projektorem zakończone

W sobotę 9 lipca zakończyły się warsztaty z Projektorem pt. "Podróże małe i duże",  prowadzone przez p. Izę Gwiazdowską. Biblioteka Samorządowa uczestniczyła w projekcie już drugi raz, mimo to zainteresowanie warsztatami było ogromne. W trakcie pięciu dni dzieci z Gminy Radziłów wspólnie z p. Izą podróżowały w różne zakątki świata i kosmosu. Między innymi poznały uroki Francji, zbudowały rakietę, która zabrała ich w kosmos jak również posmakowały greckich specjałów takich jak sałatka grecka czy ambrozja. Wszyscy wspaniale się bawili. Serdecznie dziękujemy p. Izie za współpracę z biblioteką.

Czytaj więcej

Warsztaty z Projektorem

Trzeci dzień warsztatów z Projektorem pod hasłem "Podróże małe i duże" prowadzonych przez p. Izę Gwiazdowską za nami. W ramach projektu odbędą się jeszcze dwa spotkania w piątek i sobotę 8 i 9 lipca w Centrum Kultury w Radziłowie w godz. 9:00 - 13:00.Serdecznie zapraszamy!

Czytaj więcej

Zmiana godzin otwarcia biblioteki

Od lipca 2016 Biblioteka Samorządowa w Radziłowie będzie czynna w godzinach:

Poniedziałek 7:30 - 19:00

Wtorek 7:30 - 19:00 

Środa 7:30 - 19:00

Czwartek 7:30 - 19:00

Piątek 11:00 - 19:00

Sobota 8:00 - 16:00

Wakacje w Bibliotece Samorządowej w Radziłowie

Wakacje w Bibliotece Samorządowej w Radziłowie

LIPIEC

Przez cały lipiec trwa konkurs plastyczny „Wakacje moich marzeń”. Prace można wykonywać w bibliotece, dowolną metodą do dnia 29 lipca.

4 – 9.07 wakacyjne warsztaty z Projektorem prowadzone przez p. Izę Gwiazdowską godz. 9:00 – 13:00;

12.07 Bezpieczne wakacje” - spotkanie z przedstawicielami policji;

14 i 28.07 wakacyjne czytanie pod chmurką

24.07 VI edycja Gminnego KonkursuPiosenki Wakacyjnej

27.07 wycieczka na basen do Łomży

Czytaj więcej

Owocowo-warzywny piknik rodzinny

Serdecznie zapraszamy na darmowy "Owocowo-warzywny piknik rodzinny” w ramach europejskiego programu "Owoce i warzywa w szkole" organizowany dzięki Agencji Rynku Rolnego Oddział Terenowy Białystok

Termin: 10 lipca 2016 r. 
Czas trwania: 10:00-15:00 
Miejsce: Szkoła Podstawowa w Radziłowie

Czytaj więcej

VI edycja Gminnego Konkursu Piosenki Wakacyjnej

Biblioteka Samorządowa w Radziłowie zaprasza dzieci i młodzież, nie tylko z terenu Gminy Radziłów do udziału w VI edycji Gminnego Festiwalu Piosenki Wakacyjnej który odbędzie się 24 lipca 2016r. o godz. 13:30. Warunkiem uczestnictwa jest zaprezentowanie piosenki o dowolnej tematyce. Uczestnicy mogą zgłaszać się do 15 lipca 2016r. Więcej informacji o konkursie można uzyskać w bibliotece lub pod numerem telefonu: 086 273 60 24. Zapraszamy.

Zajęcia z gimnastyki ogólnousprawniającej

UWAGA! Biblioteka Samorządowa w Radziłowie infromuje, że zajęcia z gimnastyki ogólnousprawniającej zostają zawieszone na okres wakacyjny. Informacja o ponownym rozpoczęciu zajęć zostanie zamieszczona na stronie internetowej biblioteki.

                          1-15 z 232 Nastepna strona >>

Wersja do druku


Polecane strony: Podlaski Urząd Wojewódzki | Starostwo Powiatowe w Grajewie | Miasto Grajewo | Miasto i Gmina Szczuczyn | Miasto i Gmina Rajgród | Gmina Grajewo | Gmina Wąsosz | Gmina Przytu�y

Urząd Gminy Radziłów © 2008-2013
19-213 Radziłów, Plac 500-lecia 14
tel. 0-86 273-71-10, fax 0-86 273-71-11