radzilow.pl X

Grafik odbioru odpadów segregowanych

Grafik odbioru odpadów niesegregowanych

 
"Rodzice i dzieci segregują śmieci"

MODERNIZACJA DRÓG GMINNYCH

Gmina Radziłów otrzymała dofinansowanie w wysokości 2 830 307,00 zł z PROW 2014-2020 na zadanie dotyczące „Budowy lub modernizacji dróg lokalnych”. Wniosek złożony przez Gminę Radziłów zawiera plany przebudowy lub rozbudowy dróg w następujących miejscowościach: Czachy, Łoje-Awissa, Brodowo, Kownatki oraz Rydzewo Szlacheckie. Całkowita wartość operacji: 4 452 626,08 zł.

Dofinansowanie z Województwa Podlaskiego

Gmina Radziłów zakupiła 3 komplety ubrań specjalnych w ramach dotacji  Województwa Podlaskiego. Całkowity koszt zakupu wynosi 3.750,00 zł z czego 3.000,00 zł opłacono z dotacji Województwa Podlaskiego, natomiast pozostałą kwotę stanowiły środki własne gminy. Zakupione ubrania zostaną przekazane dla jednostek OSP z Radziłowa, Słucza i Klimaszewnicy podczas festynu 24 lipca.

Karta Dużej Rodziny- informacja dla podmiotów

Przystąpienie do programu Karta Dużej Rodziny daje korzyści nie tylko    rodzinom, ale również wspierającym je instytucjom. Podmioty, które zapewniają rodzinom wielodzietnym uprawnienia nabywają prawo do posługiwania się znakiem „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny”, który może być wykorzystywany w materiałach reklamowych lub informacyjnych. Przyczynia się to do zwiększenie rozpoznawalności i zainteresowania ofertą firmy, pomaga kreować jej atrakcyjny wizerunek społeczny oraz wpływa na możliwość budowania długotrwałych relacji z klientami.

OGŁOSZENIE

Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien złożyć w okresie od 01 sierpnia 2016 r. do 31 sierpnia 2016 r. do Wójta Gminy Radziłów odpowiedni wniosek, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych  wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2016 roku do 31 lipca 2016 roku

Festyn w Radziłowie

Kolorowy Tabor w Turośli

Kolorowy Tabor ze Szkoły Podstawowej w Słuczu zaprezentował się podczas Turoślańskich Prezentacji Kulturalnych

Turośl jest miejscowością gminną odległą od Radziłowa o około 50 km. Niedzielna impreza w Turośli stała się okazją do prezentacji artystycznej zespołu „Kolorowy Tabor" ze Słucza. Na scenie pojawiły się znane kabarety, wykonawcy muzyki disco-polo oraz lokalni artyści.

Owocowo-warzywny piknik rodzinny

Atrakcje, animacje, konkursy i zawody sportowe. 10 lipca odbył się „Owocowo-warzywny piknik rodzinny"

Za nami impreza plenerowa „Owocowo-warzywny piknik rodzinny". Było to całkowicie darmowe wydarzenie dla całych rodzin organizowane w ramach europejskiego programu „Owoce i warzywa w szkole".

Bezpieczne wakacje

12 lipca 2016r w Centrum Kultury w Radziłowie odbyło się spotkanie zorganizowane przez Bibliotekę Samorządową w Radziłowie dotyczące bezpiecznego zachowania w czasie wakacji. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Grajewie, Państwowej Inspekcji Pracy, KRUS-u oraz Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie. Podczas spotkania dzieci uczestniczyły w zabawach edukacyjnych oraz nauczyły się udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Serdecznie dziękujemy zaproszonym gościom za mile i pożytecznie spędzony czas.

Wojewódzki konkurs fotograficzny organizowany przez Biebrzański Park Narodowy (BbPN) z okazji "Roku Mokradeł" pn. "Mokradła dla przyszłości"

Ochrona obszarów wodno-błotnych, jednych z najrzadszych i ginących środowisk europejskich, jest ogromnie istotna dla naszej przyszłości. Konkurs ma między innymi podkreślać ich unikatowość i uświadomić jak ogromną rolę grają one w życiu człowieka

 

Ogłoszenie

OGŁOSZENIE OTWARTE NABORU PARTNERA/PARTNERÓW

do wspólnego przygotowania i realizacji projektu w ramach konkursu nr

RPPD.03.01.01-IZ.00-20-001/16

Kolonie z dofinansowaniem

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dofinansuje kwotą 100 zł pobyt na koloniach wypoczynkowych w Internacie Zespołu Szkół w Niećkowie, każdego dziecka z terenu gminy Radziłów, którego co najmniej jedno z rodziców posiada ubezpieczenie w KRUS.

W związku z tym koszt dwutygodniowego pobytu dziecka na koloniach wyniesie 200 zł.

Zachęcamy do skorzystania z programu.

Rodzina 500+ w naszej Gminie

W ramach Rządowego Programu „Rodzina 500 plus" w Gminie Radziłów do dnia 25 czerwca 2016 roku, mieszkańcy złożyli 410 wniosków, wydanych zostało 395 decyzji przyznających Świadczenie Wychowawcze . Do dnia 30. 06 .2016 r. wypłacono rodzinom środki finansowe na łączna kwotę 1.113.839,10 zł. Program „Rodzina 500 plus” na dzień dzisiejszy w Naszej Gminie zrealizowany został w 96,34 %.

Rusza pilotażowy program „Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”

Zgodnie z zapowiedzią pana Jarosława Zielińskiego, Sekretarza Stanu w MSWiA od 1 lipca br. w stolicy oraz dwóch województwa naszego kraju testowana będzie interaktywna „Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

Wycieczka uczniów Szkoły Muzycznej

Dla uczniów Szkoły Muzycznej w Radziłowie i Klimaszewnicy 26 czerwca 2016r był dniem wycieczki do Żelazowej Woli miejsca urodzenia wybitnego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina. Uczniowie obejrzeli dworek otoczony pięknym parkiem, w którym stoi pomnik i obelisk ku czci kompozytora. Park wypełniony jest olbrzymim bogactwem roślin oraz małej architektury ogrodowej.

   
<< Poprzednia strona 16-30 z 1235 Nastepna strona >>

Wersja do druku


Polecane strony: Podlaski Urząd Wojewódzki | Starostwo Powiatowe w Grajewie | Miasto Grajewo | Miasto i Gmina Szczuczyn | Miasto i Gmina Rajgród | Gmina Grajewo | Gmina Wąsosz | Gmina Przytu�y

Urząd Gminy Radziłów © 2008-2013
19-213 Radziłów, Plac 500-lecia 14
tel. 0-86 273-71-10, fax 0-86 273-71-11